I Komunia Św.

Komunia Święta jest sakramentem, ofiarą, stałą obecnością samego Jezusa, Boga i człowieka.

Chrystus jest prawdziwie i całkowicie obecny pod postaciami chleba i wina, aby nas jeszcze bardziej upodobnić do siebie i sprawić, żebyśmy i my stanowili jedno. (KKK 1373)

Na godzinę przed przystąpieniem do Sakramentu należy powstrzymać się od picia i jedzenia – wyjątek stanowią lekarstwa i woda.

Eucharystię można przyjąć nawet dwukrotnie w ciągu jednego dnia, warunkiem jest jednak pełne uczestnictwo we Mszy Świętej.

Modlitwy obowiązkowe dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej:

1. Znak Krzyża
  2. Ojcze nasz
  3. Zdrowaś Maryjo
  4. Wierzę w Boga (Skład Apostolski)
  5. Chwała Ojcu,
  6. Aniele Boży
  7. Pod Twoja obronę
  8. Wieczny odpoczynek
  9. Modlitwa przed i po posiłku
  10. Dziesięć przykazań Bożych
  11. Przykazanie miłości Boga i bliźniego
  12. Formuła Spowiedzi
  • wszystkie powyższe modlitwy są wypisane w katechiźmie dla dzieci
  • dzieci uczęszczające na katechezę sobotnią w Kościele – sprawdzenie umiejętności modlitw w terminach podanych powyżej
  • dzieci uczęszczające do „sobotniej polskiej szkoły” – sprawdzenie umiejętności modlitw w czasie zajęć lekcyjnych
  • wybór modlitw oraz terminy sprawdzania ich umiejętności będą podawane zawsze z wyprzedzeniem

Komunikaty:

No Results Found

The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.