W związku z obecną sytuacją wywołaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz chorobą COVID-19 w naszej Parafii muszą zostać wprowadzone następujące zmiany (są one podyktowane zarządzeniami Konferencji Episkopatu Anglii i Walii):

1) Od Soboty 21 Marca br Msze św. będą odbywały się bez udziału wiernych oraz służby liturgicznej Ołtarza

2) Kapłani będą odprawiać Msze św. w następujących godzinach:

– w każdą Niedzielę według dotychczasowego porządku: w Kaplicy Osiedla św. Antoniego o godz. 8:30, w Kościele o godz. 9:30, 10:45 i 12:00. Msza św. o godz. 12:00 będzie transmitowana na Youtubie – link tutaj:

Wyjątek stanowi Msza św. o godz. 18:00 – intencja z tej godziny będzie odprawiana o godz. 10:45

– od Poniedziałku do Soboty włącznie Msze św. będą odprawiane o godz. 8:00

3) Zachęcamy do duchowej łączności z ofiarą Mszy św. w wyżej wymienionych godzinach i przyjęcia Komunii Św. Duchowo (Akt Komunii Duchowej dokonujemy  w skupieniu, z szacunkiem właściwym randze temu co ma się dokonać. Przyjmujemy odpowiednią postawę ciała wyrażając cześć, miłość i szacunek odmawiając krótką modlitwę ,,Pragnę Cię przyjąć, Panie, z tą samą czystością, pokorą i pobożnością, z jaką przyjęła Cię Twoja Najświętsza Matka, z duchem i żarliwością świętych”).

4) Kościół będzie otwarty codziennie:

– w Niedziele od godz. 17:00 – 19:00

– od Poniedziałku do Soboty włącznie od godz. 8:30 – 9:30 oraz od godz. 17:00 – 19:00

5) Każdego dnia od godz. 17:00 – 19:00 będzie odbywać się indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu

6) Komunia św. oraz Sakrament Bierzmowania – według danych posiadanych przez nas na dzisiaj – odbędą się we właściwym czasie, czyli tak jak były zaplanowane; jednak gdy z wiadomego powodu nastąpi zmiana terminu tych uroczystości natychmiast o tym powiadomimy na stronie internetowej naszej Parafii

7) Kancelaria parafialna będzie otwarta codziennie od 17:30 – 18:30

8) Wszystkie katechezy oraz wszystkie grupy działające w Parafii zostają zawieszone do odwołania

9)  Rektor Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii uprzejmie prosi wiernych o „dar serca” aby w tym trudnym czasie wspomagać materialnie swoją wspólnotę; ofiary można przesyłać na konto PCM Balham – numer konta:

LLOYDS BANK

PCM BALHAM

SORT CODE 30-94-57

ACCOUNT NUMBER 00617306