W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
we wtorek – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera;
w czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
Za tydzień w noc z soboty na niedzielę, przestawiamy zegarki o godzinę do tyłu i przechodzimy z powrotem na czas zimowy.

Poniedziałek – piątek: 8.00; 9.00; 19.00
Sobota: 8.00; 9.00; 18.00 (niedzielna)
Niedziela: 9.30; 10.45; 12.00; 18.00
Msza święta w każdą sobotę o 18.00 odprawia się z niedzieli, aby uniknąć zbyt licznego udziału wiernych w czasie Mszy niedzielnych.

W obecnej sytuacji prosimy, aby dzieci, przygotowujące się do I Komunii, starały się w miarę możliwości brać udział we Mszy niedzielnej według następującego podziału:
o godzinie 9.30 – przygotowujący się przy kościele w sobotę o 15.00;
o godzinie 10.45 – przygotowujący się przy kościele w sobotę o 16.00;
o godzinie 12.00 – przygotowujący się w polskich szkołach sobotnich.

W kościele zawsze zakładamy maseczkę, dbamy o dystans 1,5 m, dezynfekujemy dłonie, pomagamy w odkażaniu ławek po każdej celebracji, a wychodząc, nie zostajemy długo w grupach przed kościołem.

Wtorek: 18.00-19.00 oraz Czwartek: 19.30-21.00.

Po każdej Mszy świętej w zakrystii można zamówić Intencje mszalne za żywych lub zmarłych, które będą odprawiane w naszej Parafii.

Nabożeństwo Różańcowe
Przeżywamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej i szczególnego zawierzenia Matce Bożej.
Wspólna modlitwa Różańcowa w Kościele przed Najświętszym Sakramentem:
w dni powszednie – o godzinie 19.30 (po Mszy wieczornej);
w sobotę i niedzielę – o godzinie 17.30 (przede Mszą wieczorną).

Katechezy przedmałżeńskie
Dzisiaj oraz w przyszłą niedzielę 25 października po Mszy wieczornej odbędą się katechezy dla narzeczonych, którzy mają zamiar zawrzeć Sakrament Małżeństwa.

Wypominki
Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc listopad, czas szczególnej modlitewnej pamięci o naszych zmarłych. Czynimy to zgodnie z tradycją w Wypominkach. Przy wejściu do Kościoła znajdują się specjalne kartki, na których możemy wpisać imiona swoich zmarłych, których wspominamy w czasie Mszy w listopadzie. Prosimy o wpisywanie imion i nazwisk czytelnie i dużymi literami. Wypełnione kartki przynosimy do zakrystii. Dziękujemy przy tej okazji za składane ofiary.

Procesje na cmentarzach
Niedziela 25 października o 15.00
jednoczenie na cmentarzach: Streatham przy Garrat Lane oraz Blackshaw Road
Niedziela 1 listopada o 15.00 jednoczenie na cmentarzach:
Streatham Park przy Rowan Road i Wandsworth
Niedziela 8 listopada 15.00 na cmentarzu Morden.

Różaniec poprowadzą:
w poniedziałki – grupa „Chrystusa Króla”;
we wtorki – członki Rady Duszpasterskiej;
w środy – grupa „Dzieci Maryi” oraz Dzieci Komunijne;
w czwartki – grupa „Światło Chrystusa”;
w piątki – Kadeci Zakonu Maltańskiego;
w soboty – wspólnota Matki Bożej Szkaplerznej.
Zapraszamy serdecznie wszystkich, a szczególnie młodzież, rodziny oraz grupy parafialne do wspólnej codziennej modlitwy różańcowej w kościele lub w domach, aby za wstawiennictwem Matki Bożej wypraszać potrzebne łaski.

Składka na PMK
Dzisiaj zbieramy drugą kolektę przeznaczoną, aby wesprzeć Biuro Główne Polskiej Misji Katolickiej i pomóc naszym placówkom, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej, spowodowanej koronawirusem.

Zapisy do Bierzmowania 2020/21
Przypominamy, że trwają zapisy do Bierzmowania na nowy rok szkolny. Rodzice, którzy mają dzieci w wieku od 14 lat, mogą je zapisać przez internet, pobierając odpowiedni formularz na stronie internetowej naszej Parafii. Takie zaproszenie kierujemy również dla dorosłych, którzy jeszcze nie przyjęli ten ważny Sakrament Wtajemniczenia Chrześcijańskiego.

Zapisy do Parafii
Wszystkich nowych Parafian i tych, którzy nigdy nie zapisali się do Parafii prosimy o wypełnienie formularza zapisu do Parafii, który można odebrać w zakrystii lub pobrać na naszej stronie internetowej w zakładce „Parafia”. Zgodnie z przypisami Polskiej Misji Katolickiej, jakiekolwiek zaświadczenie z Parafii można będzie uzyskać dopiero po 3 miesiącach od daty zapisania się.

Podziękowania
Podziękowania wszystkim, kto składa ofiary na tacę lub przez koperty GIFT AID. Każdy, kto płaci podatki w tym kraju może to uczynić. Wcześniej należy podpisać deklarację Gift Aid, która jest dostępna w zakrystii. Od każdej ofiary państwo zwraca parafii 25% sumy przekazanej na tacę w kopertach Gift Aid.

Każdy, kto pragnie wesprzeć nasze inicjatywy duszpasterskie lub złożyć ofiarę na rozwój Parafii, może wystawić czek:
PCM BALHAM
SORT CODE: 30-94-57
ACCOUNT NUMBER: 00617306
Kopertę można złożyć w zakrystii lub przesłać na adres:
PCM Balham
55 Foxbourne Road