• To wydarzenie minęło.

Koncert Kolęd i Pastorałek

28 stycznia 2024 @ 16:00 - 18:00

Noworoczny koncert kolęd - plakat Trzeci Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek. Choć z naszą Ojczyzną dzielą nas setki kilometrów to jednak łączy nas tradycja. W Polsce czas śpiewania kolęd oraz bożonarodzeniowych dekoracji przedłużamy aż do Ofiarowania Pańskiego (2 lutego – trad. Matki Bożej Gromnicznej). Zwykle w tym czasie w parafiach organizowane są koncerty, wspólne kolędowania oraz spotkania poświęcone tradycyjnym pastorałkom.

Dla uczczenia tej dawnej tradycji zapraszamy na koncert, który odbędzie się w Kościele Chrystusa Króla przy 232-234 Balham High Road w niedzielę 28 stycznia o godz. 16:00. Zapraszamy nie tylko do obecności, ale także do wspólnego radosnego śpiewania. Podczas wydarzenia wystąpi dla nas chór, nasza parafialna schola „Maryjki” oraz soliści spośród dzieci, młodzieży i dorosłych nie tylko z naszej parafii. Cel wspólnego kolędowania jest szczytny ponieważ podczas koncertu będzie można przekazać ofiarę na chorego na mukowiscydozę 8-letniego Tomka. Choroba niestety nie wybiera, ale my możemy wyśpiewać dla niego zdrowie! Więcej szczegółów dotyczących Tomka oraz zbiórki będzie można usłyszeć w trakcie noworocznego koncertu kolęd.

Koncert Kolęd i Pastorałek to nie tylko okazja do wspólnego śpiewania, ale także możliwość zapoznania się z mniej znanymi utworami także w wersjach polifonicznych. Przy tej okazji zachęcamy dorosłych do zapisania się do chóru, a młodzież do zainteresowania się naszą scholą Maryjek, by wzmocnić obie te wspólnoty w oddawaniu chwały Bogu Śpiewem. Zachęcamy do śledzenia wydarzenia także na naszym profilu facebookowym. Oraz na naszej stronie internetowej w biuletynie (ogłoszenia)

Data:
28 stycznia 2024