Ogłoszenia

1. Ostateczny termin składania Form do Pierwszej Komunii Świętej upływa z dniem 7-go września Formy można jeszcze złożyć w tym dniu od godz. 18.30 do 20.00 w zakrystii, wejście od tylnej strony Kościoła.
  2. Zebranie z rodzicami Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w Kościele 8-go września o godz. 16,.00. Na tym zebraniu nie będzie zapisów do Pierwszej Komunii Świętej. Na zebraniu można będzie nabyć Katechizm dla Dziecka, koszt funtów 5.
  3. Pielgrzymka do Aylesford odbędzie się w niedzielę 2-go września, zapisy na autobus w zakrystii, koszt £13.
  4. Intencja powszechna na miesiąc sierpień: „ Aby globalne decyzje ekonomiczne i polityczne chroniły rodziny jako skarb ludzkości”.

Kalendarz liturgiczny

• 01.08. Środa. Wspomnienie świętego Alfonsa Marii Ligouriego, Biskupa i Doktora Kościoła. W tym dnu przypada 74 rocznica Powstania Warszawskiego. Zachęcamy do modlitwy za poległych w Powstaniu Warszawskim.
  • 03.08. Piątek – pierwszy piątek miesiąca.. O godz. 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu i Mszę świętą o godz. 19.00.
  • 04.08. Sobota – pierwsza sobota miesiąca, dzień szczególnie poświęcony Matce Najświętszej. O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie której odmawiany będzie Różaniec święty, następnie o godz. 18.15 Msza święta.
  • 05.08. XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA „B”. ‘Ewangelia przedstawia nam Jezusa jako Dobrego Pasterza zatroskanego o Swoje owce.”
  • 06.08.Poniedziałek. Święto Przemienienia Pańskiego. „ Celem tajemnicy Przemienienia było utwierdzenie wiary Apostołów oraz ukazanie ich chwały przeznaczonej dla wyznawców Chrystusa”.
  • 07.08. Wtorek. O godz. 19.00 Msza święta, następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • 12.08.XIX NIEDZIELA ZWYKŁA „B”. „ Jezus jest chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Kto spożywa ten chleb będzie żył na wieki. Chlebem, który On nam daje jest Jego Ciało za życie świata”.
  • 13.08. Poniedziałek. Oprócz porannych Mszy świętych o godz. 19.00 Msza święta z Procesją Figury Matki Bożej Fatimskiej.
  • 14.08. Wtorek. Wspomnienie świętego Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. Oprócz porannych Mszy świętych o godz. 19.00 Msza święta i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • 15.08. Środa. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny ( Matki Bożej Zielnej ). Msze święte o godz. 8.00, 9.00 i o 19.00. Podczas każdej Mszy świętej poświęcenie ziół i kwiatów. Prosimy o przyniesienie płodów ziemi do Kościoła.
  • 19.08. XX NIEDZIELA ZWYKŁA „ B”. „ Jezus Chrystus zaprasza nas wszystkich na ucztę, gdzie pokarmem dla każdego jest On sam. Kto spożywa Ciało moje i Krew moją pije, trwa we mnie, a ja w nim „ J 6.56. Trwajmy w jedności z Chrystusem.
  • 21.08. Wtorek. Wspomnienie świętego Piusa X, papieża. Msze święte o godz. 8.00, 9.00 i o 19.00, następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej.
  • 22.08. Środa. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.
  • 24.08. Piątek. Święto świętego Bartłomieja Apostoła. Pochodził z Kany Galilejskiej i należał do pierwszych uczniów Jezusa. Głosił ewangelię w Mezopotamii i tam poniósł śmierć męczeńską przez odarcie ze skóry.
  • 26.08. NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ. ‘ W dniu Imienin naszej Pani i Królowej złóżmy Jej w ofierze nasze serca i prośmy Ją o wstawiennictwo za naszą Ojczyznę, nasze rodziny i nas samych „
  • 28.08. Wtorek. Wspomnienie świętego Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła. „Łaskę nawrócenia świętemu Augustynowi wyprosiła mu jego matka święta Monika. Jest ona dla nas wzorem nieustannej modlitwy proszącej Boga w naszych intencjach.
  • 29.08. Środa. Wspomnienie męczeństwa świętego Jana Chrzciciela.