Ogłoszenia

1. NIEDZIELA PALMOWA, czyli Męki Pańskiej 25.03. Podczas każdej Mszy świętej nastąpi obrzęd poświęcenia Palm. W niedzielę Palmową, Kościół czyta Mękę Pańską.
  2. Wielki Wtorek 27.03. Msze święte o godz. 8.00, 9.00 i 0 19.00. Po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej.
  3. WIELKI CZWARTEK 29.03. Pamiątka Ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa
    W tym dniu nie odprawia się Mszy świętych porannych. O godz. 19.00 Msza święta Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i Adoracja do godz. 21.00.
  4. WIELKI PIĄTEK – Pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa 30. 03. O godz. 11.00 przed naszym Ośrodkiem Stacja Drogi Krzyżowej w ramach Procesji Milczenia z Krzyżem ulicami Południowego Londynu. O godz. 15.00 Liturgia Wielkopiątkowa, która zakończy się Procesją do Grobu Pańskiego. Wartę przy Grobie Pańskim pełnić będzie nasza Młodzież i Kadeci Maltańscy. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 21.30.
  5. WIELKA SOBOTA – Wigilia Paschalna. Od godz. 9.00 Adoracja przy Grobie Pańskim. Modlitwy przy Grobie Pańskim zapewnią poszczególne Grupy Parafialne. Warte pełnić będzie nasze Harcerstwo. Rozpoczęcie Wigilii Paschalnej o godz. 19.30. Poświęcenie Ognia i Paschału, Liturgia Słowa , Msza święta, Poświęcenie Wody i Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych. Po Mszy świętej Procesja Rezurekcyjna.
  6. NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. 01.04.
  7. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY. 02.04. Msze święte odprawiane będą według porządku niedzielnego.
  8. ŚWIĘCENIE POKARMÓW Wielkanocnych w Wielką Sobotę w Kościele od godz. 9.30 do 17.00 co pól godziny.
  9. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA w Wielką Sobotę 31.03. od godz. 9:30 do 17.00. Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Piątku włącznie, służyć nam będą w konfesjonale dwaj dodatkowo Księża codziennie od godz. 18.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi świętej na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny..
  10. Ofiary złożone w Wielki Piątek podczas Adoracji Krzyża, przeinaczone są utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Kalendarz liturgiczny

• Piątek 02.03. – pierwszy piątek miesiąca. O godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej. O godz. 19.00 Msza święta, po Mszy świętej Droga Krzyżowa.
  • Sobota 03.03. – pierwsza sobota miesiąca. O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, odmawianie Różańca, następnie Msza święta o godz. 18.15.
  • III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 04.03. Rozpoczęcie Rekolekcji Parafialnych. Rekolekcje poprowadzi J.E. ks. bp.Wiesław Lechowicz – Delegat Konferencji Episkopatu ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Nauki głoszone będą w czasie każdej Mszy świętej.
  • Poniedziałek 05.03. Drugi dzień rekolekcji parafialnych. O godz. 12.00 Msza święta wraz z nauka rekolekcyjną. O godz. 19.00 również Msza święta wraz z nauka rekolekcyjną.
  • Wtorek 06.03. Trzeci Dzień rekolekcji parafialnych. O godz. 12.00 Msza święta i nauka rekolekcyjna. O godz. 19.00 również Msza święta wraz z nauką rekolekcyjną. Po Mszy świętej Rekolekcyjna Droga Krzyżowa połączona z Liturgią Światła.
  • Środa. 07.03. Zakończenie rekolekcji parafialnych. Msze święte o godz. 12.00 i 19.00.
  • Piątek. 09.03. Oprócz porannych Mszy świętych o godz. 19.00 Msza święta, następnie Droga Krzyżowa.
  • IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 11.03. Niedziela ta nazywana jest niedziela Laetare” – czyli niedzielą radości. Znakiem tej radości są szaty koloru różowego. Powód do radości jest jeden: jest nim miłość Boga do nas, objawiona w Chrystusie, który w swej ofierze pojednał nas z Bogiem.
  • Wtorek 13.03. Oprócz porannych Mszy świętych o godz. 19.00 Msza święta, następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Piątek 16.03. Msze święte o godz. 8.00, 9.00 i o 19.00. Po Mszy świętej Droga Krzyżowa.
  • Sobota 17.03. Święto świętego Patryka biskupa, Patrona Irlandii. Świętego Patryka kojarzymy z koniczynką i Irlandią. Jako mnich i biskup nawracał pogańskich mieszkańców Irlandii. Symbolu koniczynki używał do wyjaśnienia prawdy o trzech Boskich Osobach.
  • V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.03. „Niech czas Wielkiego Postu, zwraca nasze serca ku Bogu”.
  • Poniedziałek 19.03. Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz.: 8.00, 9.00 i 0 19.00. „Niech święty Józef czuwa i strzeże każdej rodziny ludzkiej”
  • Wtorek 20.03. Msze święte o godz. 8.00, 9.00 i o 19.00. Po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej.
  • Piątek 23.03. Oprócz porannych Mszy świętych o godz. 19.00 Msza święta, następnie Droga Krzyżowa.