Ogłoszenia

1. W miesiącu maju od poniedziałku do piątku ( oprócz porannych Mszy świętych ) odprawiane będą Msze święte o godz. 19.00. Po Mszy świętej nabożeństwo majowe. W soboty wieczorna Msza święta odprawiana będzie o godz. 17.30. Po Mszy świętej nabożeństwo majowe.
  2. Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w niedzielę szóstego maja po Mszy świętej wieczornej.
  3. Msza święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w Rycie Trydenckim w poniedziałek 7-go maja o godz. 19.00. Po Mszy świętej nabożeństwo majowe.
  4. W niedzielę 13-go maja w naszym Kościele 180 dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci. Informujemy, że w tę niedzielę nie będzie Mszy świętej o godz. 10.45.
  5. Kolekta ( druga taca) na Fundację im. Świętego Jana Pawła II zostanie zebrana w niedzielę 20 maja.
  6. W sklepiku w naszym Kościele jest do nabycia książka pt.” Ks. Infułat Władysław Staniszewski opatrznościowy duszpasterz Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii ”. Książka zawiera historię powstania Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, posługę ks. Staniszewskiego w czasie II wojny światowej i po wojnie, powstanie polskich parafii w Anglii i Walii, wybrane kazania, przemówienia i homilie Ks. W. Staniszewskiego, różne dokumenty Kościoła, oraz wspomnienia autorów o Ks. Staniszewskim

Kalendarz liturgiczny

• 01.05. Wtorek. Wspomnienie świętego Józefa Rzemieślnika. O godz. 19.00 Msza święta, następnie nabożeństwo majowe.
  • 03.05.Czwartek. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski Święto Konstytucji Trzeciego Maja. W 1924 r papież Pius XI ustanowił specjalne święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i pozwolił je obchodzić w dniu uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.
  • 04.05. Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Duszpasterze odwiedzają Chorych. O nowe zgłoszenia prosimy w zakrystii. O godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej. O godz. 19.00 Msza święta.
  • 05.05. Sobota – pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 17.30 Adoracja i Różaniec święty
  • 06.05. Szósta Niedziela Wielkanocy. „ Bądźmy Apostołami Jezusa wszędzie tam, gdzie stawia nas Opatrzność Boża”.
  • 08.05. Wtorek. Uroczystość świętego Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jako pasterz stał na straży ładu moralnego i praw Kościoła. Popadł w konflikt z królem Bolesławem Śmiałym i został zabity 11 kwietnia 1079r podczas odprawiania Mszy świętej w Kościele świętego Michała na Skałce w Krakowie. Jego kult szybko się rozpowszechnił, został ogłoszony świętym. Relikwie spoczywają w katedrze na Wawelu.
  • 10.05. Czwartek – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze święte o godz. 8.00, 9.00 i o 19.00. Chrystus uwielbiony , przebywający z Bogiem, równocześnie jest z nam po wszystkie dni aż do skończenia świata. Żyje bowiem w swoim Kościele, a przez niego jest obecny w świecie i dla świata.
  • 13.05. Niedziela Siódma Wielkanocy. W naszej
    Parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.
    „ Nie zostawię was sierotami, powrócę do was i rozraduje się serce wasze” J 14, 18
  • 14.05. Poniedziałek. Święto świętego Macieja Apostoła
  • 16.05. Środa. Święto świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika
  • 20.05. Niedziela Zesłania Ducha Świętego. „ Miłość Boża rozlana jest w naszych sercach przez Ducha Świętego, który w nas mieszka”. Rz 5,5
  • 21.05. Poniedziałek. Święto Najświętszej Maryi Panny , Matki Kościoła. „ Maryjo Matko Kościoła! Wypraszaj potrzebne łaski wszystkim członkom Kościoła świętego”.
  • 22.05. Wtorek. Msze święte o godz. 8.00, 9.00 i o 19.00, po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • 24.05. Czwartek. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. „ Chryste Dobry Pasterzu!. Prosimy Cię. Posyłaj nowych robotników do Swojej Winnicy”.
  • 27.05. VIII Niedziela – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.” Najświętsza Trójca, Jedność Osób Bożych- Ojca, Syna i Ducha Świętego, na zawsze pozostanie dla człowieka największą tajemnicą. Ale nie jest to tajemnica daleka i zamknięta w sobie. Bo Bóg daje się poznać człowiekowi przez Swojego Syna Jezusa Chrystusa”.