Ogłoszenia

1. W miesiącach: lipcu i sierpniu nie będą odprawiane w poniedziałki Msze święte w Rycie Trydenckim.
  2. W okresie wakacyjnym w naszej parafii w miesiącach: lipcu sierpniu i wrześniu, przebywać będą księża, którzy uczęszczać będą na kurs języka angielskiego w ramach Fundacji Ks. Józefa Kardynała Glempa Prymasa Polski. Serdecznie ich witamy i życzymy miłego pobytu w naszej parafii.
  3. Mamy sporo wolnych intencji mszalnych w okresie wakacyjnym. Ze względu na ilość księży możemy w okresie wakacyjnym odprawiać także Msze święte Gregoriańskie. Służymy pomocą w zakrystii.
  4. Przypominamy o obowiązku zarejestrowania się w parafii. Jest to warunek otrzymywania różnego rodzaju zaświadczeń z parafii, jak również uzyskania zaświadczeń dla rodziców chcących zapisać swoje dzieci do katolickich szkół angielskich.
  5. W związku z nowymi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych, uprzejmie prosimy, aby na kopertach do „ Gift Aid Declaration” nie pisać swojego adresu oraz pełnego imienna. Należy tylko wpisać pierwszą literę imienia i nazwisko ( np. Z. Kowalski ).
  6. Nasze młode parafianki uprzejmie proszą parafian o przychodzenie do Kościoła w schludnym stroju szczególnie w okresie letnim, kiedy jest gorąca pogoda. Dziękujemy za życzliwe podejście do tej prośby.
  7. Narodowa Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Aylesford, odbędzie się w niedzielę 2-go września br. Mszy świętej przewodniczył będzie J.E. Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki.
  8. Odbiór zdjęć pierwszokomunijnych w niedzielę 1-go i 8-go lipca w Bibliotece od godz. 11.00 do 12.30.
  9. W każdy wtorek o godz. 18.30 odmawiany jest w naszym Kościele Różaniec. Zachęcamy do tej pięknej modlitwy Kościoła.
  10. Spotkanie Seniorów w niedzielę 1-go lipca o godz. 15.00 w bibliotece parafialnej.
  11. 14 lipca zapraszamy wszystkich parafian na Msze Świętą o godz. 19:00 i uwielbienie prowadzone przez wspólnoty charyzmatyczne z naszej parafii.

Kalendarz liturgiczny

• 01.07. TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA „B”. „ Święty Paweł Apostoł zachęca nas do dzielenia się dostatkiem z potrzebującymi”(2 Kor 8,7).
  • 03.07. WTOREK. Święto świętego Tomasza Apostoła. Msze święte o godz. 8.00, 9.00 i o 19.00. Po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej.
  • 06.07. PIĄTEK. Pierwszy piątek miesiąca. O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 18.00 Msza święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • 07.07. SOBOTA. Pierwsza sobota miesiąca. O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego sakramentu, odmawianie Różańca, o godz. 18.15 Msza święta
  • 08.07. CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA „B”. „ Jezus nauczający nie został godnie przyjęty w rodzinnym Nazarecie” ( Mk 6, 1 ).
  • 10.07. WTOREK. Msze święte o godz. 8.00, 9.00 i o 19.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 19.30.
  • 11.07. ŚRODA. Święto świętego Benedykta, patrona Europy.
  • 13.07. PIĄTEK. O godz. 19.00 Msza święta, następnie Procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej
  • 14.07. SOBOTA. O godz. 19.00 Msza święta a następnie Modlitwa Uwielbienia.
  • 15.07. PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA „B” „ Pan Jezus powołuje i rozsyła Apostołów z misją głoszenia Królestwa Bożego „ ( Mk 6, 7 ).
  • 16.07. PONIEDZIAŁEK. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
  • 17.07. WTOREK . Oprócz porannych Mszy świętych o godz. 19.00 Msza święta, następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej.
  • 18.07. SRODA. Wspomnienie świętego Szymona z Lipnicy.
  • 20.07. PIĄTEK. Wspomnienie Błogosławionego Czesława, kapłana
  • 22.07. SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA „B”. „ Jezus Chrystus jest dobrym pasterzem „ ( Mk 6,30 ).
  • 23.07. PONIEDZIAŁEK. Święto świętej Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
  • 24.07. WTOREK. Wspomnienie świętej Kingi, dziewicy
  • 25.07. ŚRODA. Święto świętego Jakuba, Apostoła.
  • 26.07. CZWARTEK.  Wspomnienie Świętych: Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny.
  • 29.07. SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA „B” „ W trosce o człowieka Jezus rozmnaża chleb, który jest zapowiedzią Chleba Eucharystycznego ( J 6,1 ).
  • 31.07. WTOREK. Wspomnienie świętego Ignacego Loyoli, kapłana, założyciela zakonu księży Jezuitów.