Ogłoszenia

1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte odprawiane będą według porządku niedzielnego.
  2. Pierwsza Komunia Święta w naszym Kościele odbędzie się w niedzielę 13-go Maja o godz. 9.30 i o 12.00. Prosimy o modlitwę w intencji Dzieci Pierwszokomunijnych.
  3. Uroczystość Sakramentu Bierzmowania celebrowana będzie w niedzielę 10-go czerwca o godz. 12.00. Zachęcamy do modlitwy w intencji Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
  4. Zapraszamy na nasze Święcone Parafialne w niedzielę 15-go kwietnia o godz. 17.00.

Kalendarz liturgiczny

• 01.04.NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. „Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja. Jemu chwała i panowanie przez wszystkie wieki”. Alleluja
  • 02.04. PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY. „ Chrystus zmartwychwstały ukazuje się niewiastom „ Mt 20. 8 -15
  • 03.04. Wtorek w Oktawie Wielkanocy. Msze święte o godz. 8.00, 9.00 i 0 19.00, następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • 06 04. Piątek w Oktawie Wielkanocy- Pierwszy piątek miesiąca. O godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej. O godz. 19.00 Msza święta.
  • 07.04. Sobota w Oktawie Wielkanocy. O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, odmawianie Różańca. O godz. 18.15 Msza święta
  • 08.04. DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. „ Uwierzyłeś Tomaszu, bo Mnie ujrzałeś, błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli” J 20. 19 -31.
  • 09.04. PONIEDZIAŁEK. UROCZYSTOŚC ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO. Msze święte o godz. 8.00, 9.00 i 0 19.00.
  • 10.09. Wtorek. Oprócz porannych Mszy świętych o godz. 19.00 Msza święta, następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej.
  • 15.04. TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA.” Jezus Chrystus jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy” 1 J 2.1
  • 17.04. Wtorek. Msze święte o godz. 8.00, 9.00 i o 19.00. Po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.
  • 22.04. CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA. „ Jezus jest dobrym Pasterzem. Zna swoje owce, a owce Go znają J. 10.14
  • 23.04. Poniedziałek. Uroczystość świętego Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski.
    Msza Święta w rycie trydenckim w intencji Ojczyzny o godz. 19:00.
    „Każda Msza święta, w której dobrze i pobożnie się uczestniczy, jest przyczyną cudownych działań w naszej duszy, obfitych łask duchowych i materialnych, których my sami nawet nie znamy. Dla osiągnięcia takiego celu nie marnuj bezowocnie twego skarbu, ale go wykorzystaj. Wyjdź z domu i uczestnicz we Mszy świętej. Świat mógłby istnieć nawet bez słońca, ale nie może istnieć bez Mszy świętej” (św. Ojciec Pio). Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa we Mszach Świętych sprawowanych w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, w rycie, na którym wychowali się wielcy święci Kościoła.
  • 24.04. Wtorek – dzień powszedni. Dodatkowa Msza święta o godz. 19.00, następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej.
  • 25.04. Środa. Święto świętego Marka Ewangelisty.
  • 29.04. PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA. „ Kto trwa w Chrystusie przynosi owoc obfity”