Ogłoszenia

1. W miesiącu czerwcu w każdy piątek odprawiane będą Msze święte o godz. 19,00, po Mszy świętej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  2. Tegoroczny Zjazd Katolicki organizowany przez Instytut Polski Akcji Katolickiej, odbędzie się w sobotę 9-go czerwca w Polskiej Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Leeds. Wykład na Zjeździe wygłosi Ks. Biskup Krzysztof Zadarko, biskup pomocniczy z Koszalina. Temat: „ Dary Ducha Świętego w życiu człowieka”. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.
  3. Druga kolekta przeznaczona dla Ojca Świętego Franciszka jako „ Świętopietrze” zbierana będzie w niedzielę 24 czerwca, natomiast drugą kolektę w drugim kwartale zbierzemy w niedzielę 1-go lipca.
  4. W związku z nowymi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych prosimy, aby na kopertach do „Gift Aid” nie zapisywać swojego adresu oraz pełnego imienia i nazwiska. Należy tylko wpisać pierwszą literę imienia oraz nazwisko (np. J. Kowalski)
  5. Zapisy do Pierwszej Komunii Świętej 2019 będą się odbywały przed wakacjami w następujących dniach:
    • piątek 29.06 o godz. 19:00-20:00
    • sobota 30.06 o godz. 14:00-16:00
    • niedziela 01.07 o godz. 10:30-12:00

Kalendarz liturgiczny

• 01.06. Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Jak zwykle odwiedzamy naszych Chorych o nowe zgłoszenia prosimy w zakrystii. O godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej. O godz. 19.00 Msza święta w intencji dzieci poczętych i urodzonych. Obejmijmy naszą modlitwą wszystkie dzieci te już urodzone, ale i te poczęte.
  • 02.06. Pierwsza sobota miesiąca. Msze święte o godz. 8.00, 9.00 i 0 18.15. O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, odmawianie Różańca, następnie Msza święta.
  • 03.06. Niedziela – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Święto Bożego Ciała). O godz. 12.00 Msza święta w ogrodzie Osiedla świętego Antoniego, następnie Procesja do Czterech Ołtarzy. „Obyśmy z największą czcią otaczali Tajemnice Ciała i Krwi Chrystusa”.
  • 05.06. Wtorek. Oprócz porannych Mszy świętych o godz. 19.00 Msza święta w Rycie Trydenckim w intencji Ojczyzny.
  • 08.06. Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Masze święte o godz. O godz. 8.00, 9.00 i o 19.00. Po Mszy świętej Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. „ Oddając cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, otrzymujemy z tego Źródła zdroje łask”
  • 09.06. Sobota. Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  • 10.06. Dziesiąta Niedziela Zwykła „ B”. O godz. 12.00 w czasie Mszy świętej Celebracja Sakramentu Bierzmowania.” Duchu Święty napełnij serca wszystkich wiernych, szczególnie Kandydatów do Bierzmowania. Niech umocnieni Twoimi Siedmiorakim Darami, będą prawdziwymi światkami Chrystusa i Kościoła”.
  • 11.06. Poniedziałek. Święto świętego Barnaby Apostoła.
    Święty Barnaba pochodził z Cypru. Przyjąwszy chrześcijaństwo pierwszy wprowadził świętego Pawła do jerozolimskiej gminy chrześcijańskiej. Towarzyszył świętemu Pawłowi podczas jego pierwszej podróży misyjnej do Azji Mniejszej. Po soborze jerozolimskich powrócił na Cypr, gdzie około 60 r poniósł śmierć męczeńską.
  • 12.06. Wtorek. O godz. 19.00 Msza święta, następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • 15.06. Piątek. Msze święte o godz. 8.00, 9.00 i o 19.00. Po Mszy świętej Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • 17.06. Jedenasta Niedziela Zwykła „B”. O godz. 12.00 Uroczystą Mszę Świętą Dziękczynną w 50-tą rocznicę swych święceń kapłańskich odprawi nasz Ksiądz Senior Teodor Bartnik SDB. Prosimy o modlitwę w intencji naszego Złotego Jubilata Ks. Teodora.
  • 19.06. Wtorek. Msze święte o godz. 8.00, 9.00 i 0 19.00, następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej.
  • 22.06. Piątek. Oprócz porannych Mszy świętych o godz. 19.00 Msza święta. Po Mszy świętej Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • 24.06. Niedziela – Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, Patrona Zakonu Maltańskiego. Msza święta w intencji Członków Zakonu Maltańskiego o godz. 12.00.
  • 26.06. Wtorek. Dodatkowa Msza święta o godz. 19.00, następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • 29.06. Piątek. Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 8.00, 9.00 i o 19.00. „ Zachęcamy do modlitwy w intencji Kościoła świętego, szczególnie teraz, kiedy słyszymy o tak wielu prześladowanych chrześcijan. Pamiętajmy o współczesnych męczennikach, którzy ponieśli śmierć dla Chrystusa”.