Ogłoszenia

1. W sobotę 3-go lutego odbędzie się w siedzibie Polskiej Misji Katolickiej w Londynie przy 2 Devonia Road, London N.I. 8JJ „ Konferencja Lutowa”. Rozpoczęcie o godz. 13.30. Wykład wprowadzający wygłosi J.E. Pan Ambasador RP. W Wielkiej Brytanii i Północnej Irlandii Arkady Rzegocki „ Rola polskiej religijności w promowaniu wiedzy o Polsce w Wielkiej Brytanii” Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
  2. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii poprowadzi J.E. Ks. Biskup Wiesław Lechowicz, Delegat Konferencji Episkopatu Polski dla Duszpasterstwa Emigracji. Rekolekcje rozpoczną się 4 marca w III niedzielę Wielkiego Postu i trwać będą do środy 7-go marca. Prosimy zorganizować tak sobie czas, by codziennie, szczególnie wieczorem można było wziąć udział w rekolekcjach.
  3. Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w niedzielę 18-go lutego po Mszy świętej o godz. 18.00, i zakończy się w następną niedzielę 25-go lutego.
  4. Zachęcamy do udziału w „ Gift Aid Declaration „. Informacji udzielają duszpasterze w zakrystii.
  5. Przypominamy o obowiązku zarejestrowania się w parafii. Formularze zgłoszeniowe są do nabycia w zakrystii.
  6. Prosimy o zachowanie ciszy w Kościele, zwłaszcza przed i zakończeniem Mszy świętej.
  7. Kolekta ( druga taca ) „ Ad Gentes” na dzieła pomocy Misjonarzom w niedzielę 25. Lutego.

• Piątek – 02.02. – Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej)
    Msze swietę o godz. 8.00, 9.00 i o 19.00. O godz. 18.00 z racji pierwszego piątku miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej. O godz. 19.00 Msza święta. W czasie każdej Mszy świętej, poświęcenie Gromnic, można je nabyć w sklepiku w Kościele. Po Mszy świętej wieczornej udzielane będzie Błogosławieństwo świętego Błażeja, które ma nas chronić od choroby gardła.
  • Sobota – 03.02. – pierwsza sobota miesiąca.
    Msze święte o godz. 8.00, 9.00 i o 18.15. O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego sakramentu, odmawianie Różańca, następnie Msza święta.
  • Niedziela V Zwykła „B” 04. 02. „ Jezus uzdrawia i wypędza złe duchy. Wziął na siebie nasze słabości i leczył nasze choroby”. Mt 8, 17.
  • Wtorek – 06.02. Wspomnienie świętych męczenników: Pawła i Towarzyszy. Oprócz porannych Mszy świętych o godz. 19.00 Msza święta, następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej
  • Sobota – 10.02. Wspomnienie świętej Scholastyki, siostry świętego Benedykta opata.
  • Niedziela VI Zwykła „B” – 11.02. Litość jest cnotą, którą różni ludzie gardzą. Czy jestem gotów dostrzec współbrata w jego biedzie, w trudnym położeniu, zrozumieć go i uczynić coś, co mu pomoże?
  • Poniedziałek – 12.02. O godz. 12.00 Msza święta z okazji Światowego Dnia Chorych, połączona z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych.
  • Wtorek – 13.02. Msze święte o godz. 8.00, 9.00 i o 19, po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Środa Popielcowa – 14.02. – Rozpoczęcie Wielkiego Postu. Msze święte o godz. 8.00, 9.00, o 12.00 w Kaplicy Osiedla Świętego Antoniego i o godz. 19.00. W czasie każdej Mszy świętej nastąpi obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
  • Piątek – 16.02. Oprócz porannych Mszy świętej, o godz. 19.00 Msza święta, następnie Droga Krzyżowa.
    Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu 18. 02. „ Jezus kuszony przez szatana, Aniołowie zaś Mu usługiwali”. O godz. 11. 40 Gorzkie Żale.
  • Wtorek – 20.02. Msze święte o godz. 8.00, 9.00 i o 19.00. Po Mszy świętej Adoracja Najświeższego Sakramentu.
  • Czwartek – 22.02. – Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła
  • Piątek – 23.02. Msze święte o godz. 8.00, 9.00 i o 19.00. Po Mszy świętej o godz. 19.30 Droga Krzyżowa.
  • Druga Niedziela Wielkiego Postu – 25.02. „Ofiara Abrahama jest ofiarę zapowiedzi ofiary Jezusa Chrystusa. Bóg nie oszczędził dla nas własnego Syna” Rz. 8,31. Gorzkie Żale o godz. 11. 40, wszystkich zapraszamy.
  • Wtorek – 27.02. Msze święte o godz. 8.00, 9.00 i o 19.00. O godz. 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej.