Ogłoszenia

1. Parafianie, którzy pragnę przyjąć duszpasterza z wizytą duszpasterską – Kolędą, proszeni są o wypełnienie formularza zgłaszającego wizytę duszpasterską. Formularze znajdują się w kruchcie Kościoła.
  2. Opłatek Parafialny odbędzie się w niedzielę 14-go stycznia o godz. 17.00, wszystkich Parafian zapraszamy.
  3. Koncert Kolęd w naszym Kościele odbędzie się w niedzielę 28 stycznia po Mszy świętej o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  4. Kolędowanie dzieci przygotowane przez Dziewczęcą Służbę Maryjną i orkiestrę odbędzie 21 stycznia o godz. 16:00. W tym dniu zostanie odprawiona dodatkowa Msza dla dzieci o godz. 15:00.

Kalendarz liturgiczny

• 01.01.2018. Poniedziałek-Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – dzień Pokoju. Msze święte według porządku niedzielnego: 8.30 Kaplica, 9.30, 10.45, 12.00 i 18.00.
  • 02.01. Wtorek. Wspomnienie świętych: Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
  • 05.01. Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Odwiedzamy naszych Chorych. Prosimy o nowe zgłoszenia w zakrystii. O godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej, o godz. 19.00 Msza święta.
  • 06.01. Sobota – pierwsza sobota miesiąca. O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego sakramentu, odmawianie Różańca, następnie Msza święta.
  • 07.01. NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (ŚWIĘTO TRZECH KROLI). W czasie każdej Mszy świętej poświecenie kredy i kadzidła. „ Mędrcy ze Wschodu szukali Pana i znaleźli Go jako Króla. My też szukamy Jezusa, który jest dla nas gwarantem szczęścia doczesnego i wiecznego.”
    Przed Mszą o godz. 10:45 zostaną przedstawione przygotowane przez dzieci Jasełka.
  • 09.01. Wtorek. Oprócz porannych Mszy świętych o godz. 19.00 Msza święta i Adoracja przy Żłóbku.
  • 14.01. NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO.
    „Jezus został namaszczony Duchem Świętym. Otwarło się niebo i zabrzmiał głos Ojca: To jest mój umiłowany Syn, jego słuchajcie” Mk 9,6.
  • 16.01. Wtorek. Oprócz Mszy świętych porannych o godz. 19.00 Msza święta i Adoracja przy Żłóbku.
  • 18.01 Czwartek. Rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijan. „ Panie spraw, by nastała Jedna Owczarnia i Jeden Pasterz.
  • 20-21.01 Gdańska Szkoła Nowej Ewangelizacji poprowadzi w naszej parafii weekendowy kurs „Nowe Życie”. Zachęcamy do zapisywania się na ten kurs – szczegóły na plakatach i na stronie internetowej.
  • 21.01. III NIEDZIELA ZWYKŁA „B”. „ Jezus w Ewangelii wskazuje na potrzebę ciągłego nawracania się i zawierzenia Ewangelii” (Mk 1, 14 – 20). O godz. 16.00 Zapraszamy na kolędowanie przegotowane przez Dziewczęcą Służbę Maryjną oraz orkiestrę. W tym dniu zostanie odprawiona dodatkowa Msza dla dzieci o godz. 15:00.
  • 25.01. Czwartek. Zakończenie Tygodnia Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijan.” Aby wszyscy stanowili jedno”.
  • 28.01. IV NIEDZIELA ZWYKŁA „B” „Lud, który siedział w ciemności ujrzał światłość wielką, i mieszkańcom cienistej krainy śmierci wzeszło światło” Mt 4,16.