01.09. – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA „C” „Kto się wywyższa będzie poniżony, a kto się uniża będzie wywyższony.” Łk 14, 1 – 7
W tę niedzielę przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Polecajmy Bogu w modlitwie Ofiary tej wojny i prośmy o pokój na świecie.
03.09. – Wtorek – Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
06.09. – Piątek – PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA O godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 19.00 Msza święta do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
07.09. – Sobota – PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, odmawianie Różańca, następnie o godz. 18.15 Msza święta.
08.09. – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA „C” Jezus stawia sprawę jasno: „Kto nie wyrzeka się wszystkiego, nie może być uczniem moim.”
Łk 14, 25 – 33
10.09. – Wtorek – Zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 19.00. Po Adoracji zostanie odprawiona Msza święta.

13.09. – Środa – Msza Święta o godz. 19.00 i procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.
14.09. – Sobota – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
15.09. – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA „C” „Chrystus przyszedł na świat zbawić grzeszników.” 1 Tm 1, 12 – 17
17.09. – Wtorek – Od godz. 17.00 do 19.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, następnie Msza święta.
18.09. – Środa – Święto świętego Stanisława Kostki, patrona Polski i Młodzieży.
O godz. 9.00 Msza święta w intencji Młodzieży z naszej parafii.
21.09. – Sobota – Święto świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty
22.09. – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA „C”
„Jezus Chrystus, będąc bogaty, dla was stał się ubogim, aby was swoim ubóstwem ubogacić.” 2 Kor 8, 9
24.09. – Wtorek – Od godz. 17.00 do 19.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 19.00 Msza święta.
29.09. – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA „C”
„Miłosierny Bóg przyjmuje z głębi naszych serc płynąca ofiarę i sprawia, że przez nią otwiera się dla źródło wszelkiego Bożego błogosławieństwa.”

OGŁOSZENIA:
1. W miesiącu wrześniu gościć będziemy kolejnych dwóch kapłanów, którzy korzystając z Fundacji Kardynała Józefa Glempa, pogłębiać będą znajomość języka angielskiego Serdecznie ich witamy i życzymy miłego pobytu w naszej parafii.
2. W dniach od 2-go do 5-go września duszpasterze pracujący w Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, uczestniczyć będą w swych rekolekcjach. Nauki rekolekcyjne głosił będzie Ksiądz biskup Michał Janocha z Warszawy. Prosimy o modlitwę w intencji duszpasterzy.
3. W sobotę 7-go września rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Sobotniej Przedmiotów Ojczystych przy 50 Nightingale Lane. O godz. 9.30 spowiedź święta dla dzieci i młodzieży, o godz. 10.00 Msza święta w intencji dzieci i młodzieży z naszej parafii.
4. W niedziele 15-go września w ośrodku parafialnym odbędą się Dożynki Góralskie i pokaz tańców Góralskich. Wstęp wolny, wszyscy mile są widziani.
5. Kolekta (druga taca) na Fundację im. Ks. Józefa Kardynała Glempa, zbierana będzie w drugą niedzielę września. Prosimy o „dar serca”.
6. Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w niedzielę 6-go października po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00, a zakończy się w kolejną niedzielę 13-go października.