01.08. Czwartek – Wspomnienie świętego Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu obchodzimy 75- rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Prosimy pamiętać w modlitwie o tych wszystkich, którzy oddali swe życie w obronie wolnej i niepodległej Ojczyzny.                                                                                                                                                                                                                      02.08. Pierwszy piątek miesiąca – Odwiedzamy Chorych z naszej parafii, nowe zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii. O godz. 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 19.00 Msza święta do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przypominamy i zachęcamy do praktykowania pierwszych piątków miesiąca.

03.08. Pierwsza sobota miesiąca – Oprócz porannych Mszy świętych o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, odmawianie modlitwy różańcowej. O godz. 18.15 Msza święta. Zachęcamy do praktykowania pierwszych pięć sobót miesiąca.

04.08. XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA „C” „Święty Paweł zachęca nas, byśmy zawsze szukali tego, co w górze i zadali śmierć temu, co jest przyziemne” Kol 3,1.

05. 08. Poniedziałek – Rocznica Poświęcenia Rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny.

06. 08. Wtorek – Święto Przemienienia Pańskiego. Od godz. 17.00 do 19.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu po Adoracji odprawiona będzie Msza święta.

11.08. XIX NIEDZIELA ZWYKŁA „C” „ Każdy, kto pokłada nadzieję w Bogu i ufa jego słowu, nigdy nie będzie zawiedziony” Ps 130.

13.08. Wtorek – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 19.00, następnie Msza święta

14.08. Środa – Wspomnienie świętego Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika 15.08. Czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Święto Żołnierza, 99 rocznica Cudu nad Wisłą. Msze święte o godz. 8.00, 9.00 i o 19.00. W czasie każdej Mszy świętej poświęcać będziemy zioła, kwiaty i płody ziemi.

18.08. XX NIEDZIELA ZWYKŁA „C” „ Misją Jezusa Chrystusa, było głoszenie Ewangelii o królestwie Bożym i przychodzenie z pomocą ludziom szczególnie cierpiącym na różne choroby” Mt 4 23. 22.08. Czwartek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej 24.08. Sobota – Święto świętego Bartłomieja Apostoła i męczennika

25.08. XXI NIEDZIELA ZWYKŁA „C” „Królestwo Boże dostępne jest dla wszystkich narodów” Łk 13, 22. 26.08. Poniedziałek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte o godz. 8.00, 9.00 i o 19.00. 27.08. Wtorek – Wspomnienie świętej Moniki, matki świętego Augustyna. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 19.00, następnie Msza święta

29.08. Czwartek. Wspomnienie męczeństwa świętego Jana Chrzciciela

KOMUNIKATY

Ojciec Święty Franciszek mianował nowym Arcybiskupem Metropolitą Archidiecezji Southwark, dotychczasowego biskupa pomocniczego Archidiecezji Westminster Johna Wilson. Uroczysty ingres do Archikatedry na Southwark, Arcybiskup John Wilson odbył w dniu 25 lipca b.r. w święto świętego Jakuba Apostoła. Nowemu Arcybiskupowi Metropolicie życzymy obfitości łask Bożych w posłudze biskupiej
1. W sierpniu Biblioteka Parafialna będzie nieczynna
2. W sierpniu nie będzie odprawiana Msza święta dla Dzieci o godz. 10.45.
3. W pierwszą niedzielę września odbędzie się narodowa Pielgrzymka Polaków do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Aylesford. Z naszej parafii odjedzie autobus. Miejsca w cenie £15 można rezerwować w zakrystii.
4. W niedzielę 11. 08. drugą kolektę zbierać będziemy na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie. Dziękujemy za każdy dar serca.