• Msze Św.
  •   1. 11. Czwartek – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o godz.: 8.00, 9.00 i o 19.30. O godz. 19.00 Wypominki część I. Po Mszy świętej procesja i modlitwy za Zmarłych w Kolumbarium przy Kościele.
  •    2. 11. Piątek –Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Pierwszy piątek miesiąca. O godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wypominki część II. O godz. 19.00 Msza święta a po Mszy świętej procesja i modlitwy za Zmarłych w Kolumbarium przy Kościele. Pamiętajmy o naszych drogich Zmarłych.
  •    3. 11. Sobota – I-sza sobota miesiąca Msze święte o godz.: 8.00, 9.00 i o 18.15. O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 18.00 Wypominki część III, następnie Msza święta
  •     4. 11.Trzydziesta I Niedziela Zwykła„B”. „Największe przykazanie to przykazanie miłości Boga i bliźniego”
  •    5. 11. Poniedziałek. O godz. 19.00 Wypominki. O godz. 19.30 Msza święta za dusze wspominane w wypominkach.
  •   6. 11. Wtorek. Od godz. 9.30 całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 19.00 Msza święta. Po Mszy Św. Nieszpory
  •    11. 11. Święto Niepodległości. O godz. 12.00 w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego. Dziękujmy Bogu za Stulecie Odzyskanie Niepodległości.
  •    13.11. Wtorek Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu O godz. 19.00 Msza święta. Po Mszy Św. Nieszpory
  •      18. 11.Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła „B”
    „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie”.
  • 20. 11. Wtorek. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu Od godz. 9.30 całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 19.00 Msza święta. Po Mszy Św. Nieszpory
  •    24. 11 Sobota. O godz. 18.00 Msza święta w intencji Parafii, następnie czuwanie przed uroczystością Chrystusa Króla.
  •   22 – 24.11 – Triduum przed Uroczystością Chrystusa Króla
  •   25. 11. Niedziela – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – Odpust Parafialny. „Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie. Króluj w naszych rodzinach i w każdym ludzkim sercu’’
  •   27. 11. Wtorek. Od godz. 9.30 całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 19.00 Msza święta. Po Mszy Św. Nieszpory

1. W niedzielę 4-go listopada procesje ku czci Zmarłych na Cmentarzach:
Blackshaw Road o godz. 14.00.
Cmentarzu Streatham przy Garrat Lane o godz. 15.00
Cmentarzu Wandsworth o godz. 15.00.
Nasi bliscy zmarli zasługują na pamięć modlitewną – Pragniemy w modlitwie wypominkowej polecać Waszych zmarłych Przyjaciół i Dobroczyńców oraz tych wszystkich, których imiona nam przekażecie. Kartki wypominkowe prosimy czytelnie wypełnione złożyć w zakrystii. Ofiary wipominkowe zastaną przeznaczone na odnowienie Prezbiterium

2. W niedziele 11 listopada – zostanie zebrana II Taca na pokrycie kosztów związanych z odnową Prezbiterium

3. W niedziele 25 listopad Uroczystość Chrystusa Króla – zostanie zebrana druga taca na potrzeby Instytutu Polskiego Akcji Katolickiej. Serdecznie dziękujemy, prosimy o wsparcie.

4. Triduum przed Uroczystością Chrystusa Króla – czwartek msza św. o godz.19:00 po mszy św. adoracja, piątek msza św. o godz.19:00 po mszy św. adoracja, sobota msza św. o godz.18:00 po mszy św. Adoracja

100. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Gdy w latach 1772, 1793 oraz 1795 Rzeczpospolita Obojga Narodów – w skład której wchodziła Korona Królestwa Polskiego oraz Wielkie Księstwo Litewskie – zwana inaczej Rzeczpospolitą Polską zostawała oddawana skrawek po skrawku w ręce Rosji, Prus i Austrii nadzieje na przetrwanie militarne zapewne były nikłe. Właściwie skończyły się wraz z trzecim i ostatnim rozbiorem naszego kraju. Ale to co wyróżniało ówczesnych Polaków, to tożsamość polska i chęć przetrwania kulturowego w mowie, w literaturze, w sztuce. Trzeci rozbiór Polski przeprowadzony w 1795 roku sprawił, że na 123 lata kraj nasz zniknął z mapy ówczesnej Europy. Jednak jak się później okazało – nie zniknął z mapy najważniejszej – mapy serc Polaków, naszych przodków. To im jesteśmy winni pamięć i modlitwę. To oni – kilkanaście pokoleń naszych rodaków – przetrwali. To przez ich niezwyciężony hart ducha żyjemy dziś w wolnym kraju. Walka o niepodległość naszego kraju trwała ponad sto lat. Naznaczona była ofiarą Polaków, krwią przelaną między innymi w powstaniu listopadowym i styczniowym oraz w czasie I wojny światowej. Naczelny Dowódca Wojsk Polskich Królestwa Polskiego Marszałek Józef Piłsudski powiedział znamienne i zawsze aktualne słowa: „Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi czasowo zajmujących dane terytorium”. Wolność, suwerenność, niezależność były i zawsze być powinny w sercu każdego Polaka. To wartości wspólne nam wszystkim. Wartości, które musimy pielęgnować i przekazywać następnym pokoleniom. 11 Listopada 1918 roku Józef Piłsudski przejął władzę nad wojskiem Polskim; to jemu zlecono odbudowę państwa Polskiego po zakończeniu I Wojny Światowej i klęsce trzech zaborców. Ten pamiętny dzień uznaje się za datę odzyskania Niepodległości Polski. Święto Niepodległości jest dla nas, Polaków – zarówno mieszkających w swoim kraju, jak również pozostających z dala od Ojczyzny – świętem szczególnym; czasem w którym jeszcze bardziej doceniamy wolność, chwilą, w której za tą wolność dziękujemy. Dziękujemy i pamiętamy, bo „Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem”.
ks. Michał Łatuszyński