Dbajmy o siebie i o innych

W związku z wystąpieniem w społeczeństwie sytuacji, spowodowanej koronawirusem, przebywanie w naszym kościele jest możliwe z zachowaniem następujących zasad:

• Od 8 sierpnia wszystkich w kościele obowiązuje noszenie maseczek ochronnych, z wyjątkiem tych, którzy są od tego zwolnieni.
  • Maseczki zdejmujemy w sposób bezpieczny tylko na moment przyjęcia Komunii świętej.
  • Zadbajmy o czystość i dezynfekcję rąk przy wejściu i wyjściu z kościoła.
  • Zachowajmy bezpieczny dystans społeczny od innych osób
  • Wewnątrz świątyni obowiązuje „one-way system”. Wchodzimy przez drzwi centralne, wychodzimy przez drzwi boczne.
  • W czasie Komunii zbliżamy się do ołtarza wyłącznie przejściem głównym, a wracamy na swoje miejsce wyłącznie przejściami bocznymi.
  • Zachęcamy, aby przyjmować Komunię świętą na rękę zgodnie z przepisami Kościoła.
  • Komunię przyjmujemy na czyste dłonie, bez żadnych rękawiczek czy chusteczek.
  • Codziennie po każdej zakończonej Mszy Świętej ławki, rzeczy używane, klamki są dezynfekowane. Prosimy, aby zawsze 5-6 osób z własnej dobrej woli zostawało, aby odkażać kościół i przygotować go na kolejne celebracje.
  • W taki sposób każdy w tym domu Bożym będzie się czuł bezpiecznie i spokojnie.